Lego je hračka pro všechny generace

Určitě znáte ten pocit. Stojíte uprostřed hračkárny, regály jsou vpravo i vlevo a vy stejně koukáte jenom před sebe, protože tápete v myšlenkách, po čem vaše ratolest touží. Stejný pocit mívám, když mám kupovat vánoční dárky pro vnuky a vnučky a jiné děti z rodiny.

Ale v jednom hračkářství, zrovna když jsem propadal do depresí, se ozval příjemný hlas prodavačky: ,,Nechcete mu koupit LEGO? “ s údivem moje ústa odpověděla, jak víte, že je to pro něho. „Už několik minut stojíte u regálu autíček a koukáte na ně prázdnýma očima.“. „ A bude se mu LEGO líbit? Víte, už přeci patří mezi starší, abych ho dětskou skládačkou neurazil.“ Ale větu mi ukončila obří krabice s nápisem LEGO TECHNIC. Na obalu bylo nákladní auto s nakládacím ramenem a vypadalo velmi propracovaně. Tak pokud, už patří mezi starší kluky tak tohle u padne. Vlastně v krabici najdete vše jako u předlohy, takže si složí vlastní repliku.

Stál, jsem tam z krabicí v nákupním košíku a přemýšlel jsem o svém štěstí, že kupuju dárek pro staršího chlapce, ale vzápětí zazníval hlavou hlas připomínající i ty menší kluky a holky, kterým dárek také musím koupit. Ale slečna se nenechala vyhodit z její LEGOvé pohody. Šáhla o patro níž, trochu do leva, pro krabici s názvem LEGOJUNIOR, pro ty nejmenší od čtyř let. Velmi jednoduché, sestaví to každé dítě a navíc můžete vybírat ze široké nabídky, od princezen přes nemocnice až různým zvířátkům.

No chtěl jsem jí namítnout, co teda mám koupit nejstarší od toho LEGA své nejstarší vnučce hlásející  se na stavařinu a architekturu, protože to pro bylo nepřestavitelné, že by jí tento výrobce mohl něco nabídnout. Slečna se znovu usmála. Zmizela za regál a při cestě zpátky jsem viděl jakousi brožuru v jejích rukách. Velmi technickým písmem tam stálo LEGOArchitecture, akorát mne upozornila na výrobce, tyto modely vyrobily i jiní výrobci.

Už jenom scházelo vybrat něco pro ty dva desetileté rošťáky. Ani mi slečna nemusel pomáhat, protože jsem to sám uviděl. V krabičkách zabalení roboti, nebo spíše droidi, nebo jak tomu ti mladí říkají. Slečna jenom něco mumlala o jménu Bionicle. K těm postavám se váží příběhy a na internetu hrají děti s nimi hry a sbírají předměty, také odhalují příběhy. No mě to lehce přeteklo přes hlavu, ale odcházel jsem spokojený a LEGO od té doby rád kupuji, a každým rokem přibude něco nového, co může potěšit moje vnouče nebo jakékoliv jiné dítě.

Související:

Lego je stavebnice našeho dětství