Lego Friends

Lego Friends je série populární stavebnice, která je pro svou nezaměnitelnou stylizaci do typických barev určena především děvčátkům.

Stavebnice Lego pro dívky

Na trhu existuje tato varianta od roku 2012, kdy nahradila tu předešlou zaměřenou na holčičky. Jinak je ovšem Lego pro dívky v různých obměnách dostupné už od sedmdesátých let minulého století, takže se o úplnou novinku nejedná.

V historii značky znamenalo nicméně Lego Friends opravdový přelom, do té doby tvořili chlapci stále převážnou část příjemců populární hračky.

Po vydání této produktové řady však zájem v řadách dívek vzrostl trojnásobně, což z ní činí vůbec jednu z nejúspěšnějších v celé historii společnosti.

Tématicky je její příběh vystavěn kolem fiktivního městečka Heartlake City. Dnes obsahuje více než tři desítky různých stavebnic. Všechny spojuje motiv pětice kamarádek – Stephanie, Andrey, Emmy, Olivie a Mii. Každá z děvčat má svou vlastní osobnost, svoje koníčky, svůj svět a to, co je pro něj charakteristické, například pro Emmu je to rozhodně móda. Navíc se v Heartlake City pohybuje i mnoho dalších postaviček, přátel a známých této pětice, které dotvářejí jeho tvář a možnosti rozšiřují a také nechybí spousta roztomilých zvířátek.

Malé majitelky Lego Friends si tak mohou vybrat tu právě tu oblast, která je jim nejbližší a zvolit si například z Lego Friends typ stavebnice Veterinární klinika, rovněž se nabízí škola, hotel nebo džungle a krom toho základní set můžeme rozšířit o celou škálu doplňků, třeba o Emminu tvůrčí dílnu nebo horkovzdušný balón. Zatím nejrozsáhlejším byl Oliviin dům. Široká škála možností umožní perfektně dětem rozvíjet fantazii a sestavovat si vlastní příběhy, s nimž si užijí hodiny zábavy.

Mimo vlastních stavebnic se dají pořídit i další tématické předměty, například svítíci klíčenky v podobě postaviček z této série. K dnešnímu dni již také vyšlo několik knih a populární hrdinky se dočkaly i vstupu do televizního světa.

Související: