Stavebnice Lego rozvíjí jemnou motoriku

Každá maminka, která je v očekávání, si hledá spousty informací o tom, jak se s miminkem zachází, jaké mají nejčastější nemoci, co všechno potřebují do porodnice a mnoho dalšího. Když se dítě narodí, náš život se změní od základu.

Už to nejsme my a kariéra na prvním místě, ale dítě, které vyžaduje pozornost ideálně 24 hodin denně. Řekněme si sami, že mít dítě je opravdu nádherný, láskyplný pocit, ale především velká zodpovědnost. Abychom dítěti ulehčili start do nového života, připravili jsme mu takové prostředí, ve kterém se bude cítit bezpečně, krásně. Není to jen vymalovaný pokojíček různými pohádkovými bytostmi, krásná voňavá postýlka, monitor dechu, ale i spousty hraček. A právě hračky rozvíjejí jemnou, hrubou motoriku.

Dítě a jeho barevný svět

Dítě začne vnímat barevný svět kolem sebe již v prvním měsíci života. Jeho oči jsou citlivé na jasné světlo a začne mžourat, mrkat. Rozvíjet jeho zrak můžeme pomocí pestrých barevných leporel, točícím se kolotoči, který vydává nejen různé barvy, ale taktéž obrázky, hudbu. Tohle všechno je důležité k tomu, aby dítě začalo rozvíjet jak sluch, tak zrak a v neposlední řadě hmat.

lego duplo

Stavebnice Lego rozvíjí jemnou motoriku

Jemná motorika je schopnost dítěte uchopit malou věc v malém prostoru za pomocí úst, nohou, ale zejména rukou.

Vývoj lze jednoduše pozorovat. Například když dítěti dáte chrastítko. Zkusí ho uchytit oběma rukama, prozkoumá ústy, vyhodí jej. Postupem času, kdy dítě již samostatně sedí, začne chytat větší hračky a chce se zabavit. Zde se doporučují různé stavebnice, modelovací hmoty, logické hračky. Stavebnice Lego, především typ Duplo, zaručeně dítě nejen na delší dobu zabaví, ale taktéž ho naučí rozpoznávat tvary a barvy.

Jeho výhodou je právě to, že neobsahuje jen různě veliké kostky, ale i motivy, jako jsou kytičky, domečky, zvířátka, postavičky.

Dítě přemýšlí, kde tyto hračky má umístit tak, aby se mu to jednak líbilo, ale i proto, že to tam patří. Skládáním kostek se zase naučí, které kostky do sebe zapadají, jaké barevné provedení vytváří krásné obrazce, ale i takové, které k sobě nepatří. Stavebnice Lego zapojí do hry nejen ruce, ale i hlavu a sem tam i ústa. Tato hra se doporučuje dětem od 2 do 5 let.

Související:

Adventní kalendář LEGO Marvel 76231