Lego Duplo nejsou jen kostičky a zvířátka

Stavebnici Lego znají celé generace již pěknou řádku let. Oblibu nachází nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Je to fenomén, který se stal předmětem sběratelů, zapálených stavitelů i hráčů počítačových her.

Zábavnou formou napomáhat rozvíjet fantazie, kreativitu a logické myšlení. Lego je jistě skvělou volbou při výběru dárku k narozeninám, Vánocům, nebo k běžnému oživení každodenních her.

Něco málo z historie

Lego představuje řadu stavebnic vyráběnou dánskou společností Lego Group. Původním, tedy nejstarším, produktem této řady byla stavebnice Lego bricks obsahující malé kostičky, které se daly skládat dle libosti dohromady a na základě fantazie se z ní dalo poskládat prakticky cokoliv. Stavebnice byla doplněna malými figurkami, které se postupně zdokonalovaly.

Zábava pro batole i pro dědečka

Jak již bylo zmíněno, stavebnice zaujme každou věkovou kategorii. Pro nejmenší děti od půl roku do pěti let je nejvhodnější série stavebnic Lego Duplo. Produkt je přizpůsoben malým dětem především svojí jednoduchostí a velikostí. Kostky jsou dostatečně velké, proto se rodiče nemusí obávat jejich spolykání.

lego duplo kostičky

Modely, které je možné složit, jsou nenáročné a pomáhají dětem poznávat svět. Další výhodou jsou syté barvy doplněné různými prvky, které upoutají pozornost nejmenších stavitelů. Figurky, které jsou součástí každého balení, jsou oproti klasickým modelům větší.

Moje první Lego

Jedná se o úplně první sadu kostiček, se kterými by děti měly přijít do styku. Dítěti se touto formou dostává do ruky několik kostek, které se učí skládat dohromady. Částečky jsou doplněny veselými obrázky.

Moje město Duplo

Pokročilejší verzí jsou modely zobrazující běžný život ve městě a učí ty nejmenší poznávat například povolání, dopravní prostředky, obchody a různé druhy zvířat a prostředí, ve kterém žijí.

Kde koupit Lego Duplo nejlevněji?

Související:

Lego adventní kalendář Marvel Strážci galaxie 76231